bayan masöz

Eğer istanbul ilinde bayan masöz arıyorsanız doğru adrestesiniz. Profesyonel hizmet ve kalite burada, sitemi gezip tanışmak için aradığınızda göreceksiniz.

Bu yazımda farklı bir konudan bahsetmek isterim. Masaj yaptırma fikriyle başınız dertte mi? Öncelikle bunun üstesinden gelin. 🙂

Masaj yüzyıllardır rahatlama ve kas gerilimlerinin giderilmesi için izlenen bir yoldur. Masaj terapileriyle ilgili bilgi edinmek istiyorsanız, doğru makaleyi okuyorsunuz. Internette aradığınız bilgiye ulaşmak oldukça zordur. Bu yüzden bu makalede hem masaj yapmak hem de masaj yaptırmak konusunda aradığınız tüm bilgileri bir araya getirdik.

profesyonel masaj – bilinçli seçim yapın

Biraz durgun mu hissediyorsunuz? Hemen bir masöz bulun ve masaj yaptırın. Masajın sayısız ayrı faydası vardır ve araştırmalar masajın en büyük faydalarından birinin seratonin seviyesindeki artış olduğunu ortaya koymuştur. Seratonin mutlu hissetmenizi sağlayan hormondur. Uykusuzluk problemleri, hormon düzensizlikleri ve keyifsiz bir hava dahi seratonin seviyenizde düşüşler meydana getirmeye yeter.

Masaj yapmadan önce kişinin cildinde değişik yağlar deneyin. Hizmet alacağınız bayan masöz yardımcı olacaktır. Bu oldukça önemlidir çünkü yağların insan cildinde farklı etkiler meydana getirdiği bilinmektedir. Bu yüzden öncelikle hangisinin en doğru seçim olduğunu tespit edin. Vücudun tepki vermeyeceği bir yağ kullanmak oldukça önemlidir.

Masaj seansındayken soru sormaktan sakın çekinmeyin. Hiçbir soru gerekesiz değildir ve iyi terapistler bu soruları cevaplarken fazla düşünmezler bile. Seansınız esnasında rahat hissetmeniz önemlidir bu yüzden merak ettiğiniz tüm istanbul masözlerbilgiyi edinmekte tereddüt etmeyin.

bayan masöz istanbul – su için

Masaj yaptırmadan önce ve sonra yapabileceğiniz en güzel şeylerden biri bol miktarda su içmektir. Su sayesinde vücudunuz gereksiz maddeleri sistemden uzaklaştıracak ve rahatsızlık hissini ortadan kaldıracaktır. Su tüketimi, masaj deneyimini genel olarak da çok daha iyi bir düzeye taşır.

Japonlar shiatsu adı verilen masaj biçimini uygulamaya bayılırlar. Bayan masözler arasında bilen azdır. Bu tür, vücudunuzdaki akapunktur meridyenlerine masözün parmaklarıyla belirli bir ritim içinde baskı uygulaması yoluyla yapılır. Birkaç saniye boyunca uygulanan bu baskı, enerji akışını hızlandırarak bedeninizi yeniden dengeye getirir. Üstelik hiçbir acıya sebep olmadan!

Masaj yaptırmadan hemen önce, masaj terapistinizi problem yaşadığınız bölgeleriniz hakkında bilgilendirin. Eğer bunu yapmazsanız masajınızın yarısı ihtiyaç duymadığınız bölgelerle harcanıp gider! İletişim kurmak, terapistinizin sahip olduğu kısıtlı zaman aralığı içinde en doğru planla en doğru hareketleri yapmasını sağlar.

Evinizin içinde harika masaj aletleri olduğundan haberdar mısınız? Sırtınızdaki acılı bölgeler için bir tenis topunun üzerine uzanmayı hiç denediniz mi? Ayak tabanınız için bir oklava harikalar yaratabilir. Evin içinde kısa bir tur atın. Ne kadar harika aletler bulacağınıza siz de şaşıracaksınız!

istanbul masöz – rahatlamış hissetmek

Tüm masajların amacı iyi ve rahatlamış hissetmenizi sağlamaktır. Masajın bunda etkisi büyüktür ancak ortamın da yadsınamaz bir etkisi vardır. Ortamı güzelce hazırlayın, kurutulmuş çiçekler veya kokulu mumlar kullanarak hoş bir koku sağlayın. Ayrıca, masaj yaparken partnerinizin uzanacağı iyi bir masaj masası da, onun çok daha rahat hissetmesinde etkili olacaktır.

Kendinize masaj yaparken hangi bölgelere odaklanmanız gerektiğini kestiremiyor musunuz? İster inanın ister inanmayın, cevap en çok nerede acı hissediyorsanız orasıdır. En çok ağrı veya acı hissettiğiniz bölgeyle başlayın ve bölgenin etrafına doğru yayılın. Başka bir acılı bölge yakalarsanız o bölgeyi de ovun. Masaj sizi keyiflendirmeyi kestiği anda, başka bir bölgeye geçebilirsiniz.

Masaj yaptığınız kişinin düz bir yüzeye, yüz üstü uzanmasını sağlayın. Bu masaj yaparken en ideal pozisyondur ve sırt kaslarının başka bir baskı unsuruyla gerilmeden masaja hazır hale gelmesini sağlar. Kişiden bulunduğu pozisyonda her zaman gevşemiş ve rahatlamış olmasını isteyin.

Eğer cildinizin biraz renksiz ve donuk olduğunu hissediyorsanız veya yüz çevrenizde küçük kırışıklıkların şekillendiğini fark etmeye başladıysanız estetik ameliyat yaptırmaya koşmanıza gerek yok! Kendinize her gün yüz masajı uygulayın ve cildinizdeki kan akışını hızlandırarak ona daha parlak bir görünüm verin, kırışıklıkları yok edin.

bayan masözler – ağrılara uygulama

Baş ağrılarınızı geçirmek için gözlerinize masaj yapabilirsiniz. Eğer göz yorgunluğu çekiyorsanız ellerinizi ısınana kadar ovuşturun ve avuç içlerinizi gözlerinizin üzerini koyun. Avuçlarınızla gözlerinizi ısıtın. Bu sıcaklık, gözlerinizde yer alan kasların gevşeyip rahatlamasını sağlar.

Sıklıkla sırt veya bel ağrısı çekiyorsanız, bir masaj pedi edinmeyi mutlaka düşünün. Bazı pedlerin kaslarınıza ısı uygulamak gibi özelikleri dahi vardır. Hangisini satın alacağınıza karar vermeden önce ürünleri birbiriyle karşılaştırın ve bayan masöz istanbulihtiyaçlarınıza hangisi daha iyi uyum sağlayacaksa onu seçin.

Masaj yaptırdıktan sonra su tüketmeyi sakın unutmayın. Çünkü masajın bedeniniz üzerinde detoks etikisi vardır ve sistem yabancı maddeleri uzaklaştırmak için suya ihtiyaç duyar. Masajdan sonra su harici bir şeyler içmekten de kaçının. Masajdan olumlu etkiler elde etmek istiyorsanız en efektif içecek su olacaktır.

Masaj sırasında kullandığınız yağ deneyimi çok daha iyi hale getirir. Rahatlama sağlamak için lavanta kullanın. Masajı daha samimi hale getirmek istiyorsanız silhat, yasemin veya sandal ağacı esansları kullanabilirsiniz. Eğer yatıştırıcı bir yağ arıyorsanız dokunuşunuza sıcaklık katan zencefil yağını kullanın.

Bazı masaj tipleri tamamen soyunmuş olmanızı gerektirir. Eğer bu konumda kalmak istemiyorsanız, sadece iç çamaşırlarınızla kalın. ABD’de, masaj yaptıran kişinin havluyla sarılması kuralı uygulanmaktadır. Ülkemizde değişkendir. Uygulama ile ilgili makalelerden biri wikipedia yazısıdır.

Sırt ağrılarınız var mı? O zaman hemen masaj yaptırın. Randevu saatini programınıza tam olarak uygun şekilde ayarlayabilirsiniz. Yaşadığınız faydalara inanamayacaksınız! İki haftada veya haftada bir profesyonel bir masözü ziyaret etmek sırt ağrılarınızı gerçekten yok edebilir ve yeniden eski siz olabilirsiniz. En az bir kere masaj yaptırmayı deneyin ve görün!

Gördüğünüz gibi masaj yaptırmak hiç de kolay ve dolambaçsız bir yol değil. Masözünüze vereceğiniz bahşişten tutun, kas gerilimlerini nasıl gidereceğinize kadar onlarca soru ortaya çıkabilir. Bu makale, masajla ilgili akla gelen ve unutulmaması gereken en yaygın sorulara cevaplar vermektedir. En iyi sonucu elde etmek için, öğrendiğiniz tüm bilgiyi uygulayın.

Umarım istanbul masöz arayışınızda son noktaya geldiğinizi düşünür ve benimle iletişime geçersiniz, saygılarla.

Şu Yazılar İlginizi Çekebilir – Okumak İster Misiniz?

0