masaj salonu

Tabii ki istanbul gibi büyük bir şehirde seçenekler çok veya öyle gözüküyor. Salon mu, yoksa tek başına çalışan masöz mü tercih edeceğiniz ilk aklınıza gelen sorulardan biri olabilir.

Masaj salonları farklı hizmetler sunbilmektedir (havuz, spa vb), öte yandan bir çoğunun kalitesi iyi değildir, amatörce işletilmektedir. Bağımsız çalışan bir masöz size salon ötesi deneyimi uygun fiyatlar ile sağlayabilir. Tabii ucuzcu olmamak gerekir 🙂 Alınan hizmettir ve süresi, içeriği, ilgisi gibi faktörler fiyatları belirlemektedir. Ucuz etin yahnisi pek olur 🙂

masaj salonu – iyi tavsiye

Bir masaj hayranı mısınız? Hemen hemen herkes öyledir fakat profesyonel bir masajı karşılayacak bütçeleri yoktur. Yüksek kaliteye ulaşmak için uçuk miktarlar ödeyeceğiniz fantastik spalara veya masaj salonu gibi yerlere gitmenize gerek kalmayacak. Bu makale size, uygun bir fiyata kaliteli masaja nasıl ulaşacağınız hakkında ipuçları verecek.

Biraz durgun mu hissediyorsunuz? Hemen istanbul masöz bayana (tercihan bana 🙂 bir masaj yaptırmaya gidin! Masajın sağlığa faydaları sayısızdır ve araştırmalara göre masajın sağladığı faydalardan biri de seratorin miktarında meydana gelen artıştır. Seratonin mutlu hissetmemizi sağlayan hormondur ve uykusuzluk, hormon düzensizliği, keyifsiz havalar ve diyetler dahi vücudun seratonin seviyesinde düşüşlere sebep olabilir.

Hamilelik esnasında masaj yaptırmak oldukça yararlıdır fakat son üç aylık döneme kadar beklemenizde fayda var. İlk üç aylık dönemde bebeğiniz gelişiminin ilk safhalarındadır. Masajla salınan toksinler fetüse zarar verebilir veya bu hassas süreçteki gelişimi engelleyebilir. 16 haftadan sonra ise masajın tüm keyfini çıkarmaya hazır hale gelirsiniz.

istanbul masaj salonu – odaklanma

Masaj yaparken boyun ve omuzlara odaklanmayı unutmayın. Masaj sırasında dikkatinizi sırta verirseniz boyun ve omuzlar stresi ve gerginliği depolamaya başlayabilir. Bu bölgelere masaj yapmaya biraz vakit ayırmak oldukça rahatlama istanbul masöz salonusağlayacak ve masaj deneyimini iyileştirmeye yarayacaktır.

Ne kadar rahat ediyorsanız üzerinizdekileri o kadar çıkarın. Çoğu insan için masaj yaptırmak o kadar da büyük sorunlar yaratmaz. Fakat bazıları için durum böyle değildir. Masaj sırasında kendilerini rahatsız veya utanmış hissedebilirler. Bu durum masajın olumlu etkisini azaltacaktır. Buna izin vermeyin ve nasıl rahat ediyorsanız öyle giyinin.

Petrisaj stresin, acı ve ağrıların giderilmesi için en iyi yoldur. Bu metod parmak uçlarınızı ve baş parmaklarınızı kullanmanızı gerektirir. Kası ellerinizin arasına alın, birkaç saniye boyunca sıkıştırın ve başka bir alana geçin. Aynı işlemi, ağrı kaybolana kadar aynı alanlarda birkaç kez tekrarlayın.

Masaj yaptırırken kendinizi rahatlatmak ve yatıştırmak için yeterli bir çaba sarf etmeniz gerekmektedir. Geriliminizi yenmeniz oldukça önemlidir. Bu yüzden uzandığınız yerde derin nefes alın. Masöz başladıktan sonra da derin nefes almaya devam edin. Kaslarınızın gevşemiş ve rahatlamış kalmasına özen gösterin.

masaj salonları istanbul – etkileşim

Bedeninizin rahatlamasında masaj terapistine, yani masöz istanbul, yardımcı olun. Belirli kasları ve bölgeleri kasarak “yardımcı” olmaya çalışmayın. Masaj terapistiniz, masajdan en iyi faydaları görmeniz için bedeninizi nasıl yönlendirmesi gerektiğini bilmektedir fakat sizin gevşeyememeniz durumunda işlerini yapmaları mümkün değildir. Bir süre derin nefes almayı deneyin ve olanlara izin verin. Terapistinizin harika bir iş çıkaracağına dair ona güvenin.

Bir masanın üzerine uzanıp hareketsiz durmak yerine hareket halindeyken enerjinizi dengeye getirecek bir masaj arıyorsanız, Thai masajını deneyin. Terapistiniz mekanın içinde hareket ederek, yogaya oldukça benzeyen duruşlar içinde durmanızı sağlayacak. Bu yöntem enerjinizi gerçekten yükseltecek ve hareket ederken stresinizi atacaksınız.

Her türlü masajın amacı, partnerinizin iyi hissetmesini ve rahatlamasını sağlamaktır. Özellikle nuru masajı gibi özel masajlarda bu daha geçerlidir. Bu tip masajları, istanbul masaj salonları içinde bulmak zordur. Masaj buna yardımcı olur fakat ortamında bu etkiyi sağlamakta büyük etkisi vardır. Kurutulmuş kokulu çiçekler veya kokulu mumlarla ortamın hoş kokmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca masaj yaptığınız masanın rahatlığı da partnerinizi müthiş ölçüde etkileyecektir.

Migren ağrıları oldukça sancılıdır ve sizi neredeyse her şeyi yapmaktan alıkoyar, zayıf düşürür. Neyse ki, ağrılı bölgeye masaj yapmak acının bir kısmını hafifleterek size yardımcı olabilir.

Eğer hamileyseniz veya yüksek tansiyon gibi şikayetleriniz varsa, bunu masajdan önce mutlaka belirtin. Çoğu zaman masajın bu durumlara bir zararı yoktur fakat kullanılan tekniğin size özel uyarlanması gerekebilir. Eğer belirteceğiniz bir şey varsa, profesyonel bir masaj terapisti rahat etmeniz için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

profesyonel masaj salonu – teknikler

Harika bir sırt masajı yapmanın yollarından biri de “tırmıklama” tekniği kullanmaktır. Bunun için parmak uçlarınızı kullanmanız gerekir. Parmaklarınızı birbirinden ayırın ve omuzlardan masajınıza başlayın. Ellerinizi yavaşça kişinin sırtından aşağı doğru kaydırın. Parmaklarınız kişinin omurgası boyunca hareket etmeli fakat direk olarak omurgaya dokunmamalısınız. Bir eliniz yukarıdan aşağı doğru hareket ederken diğeriyle farklı bir hareket izleyebilirsiniz.

Masaja başlamadan önce kullanacağı baskının miktarını bayan masöz ile veya terapistinizle görüşün. Bazı insanlar güç kullanılan sert ve derin masajlardan hoşlanırken diğerleri daha hafif dokunuşları, hatta dokunmanın gerekli olmadığı masaj salonlarıReiki tipi masajları tercih edebilir. Sizin için hangisinin uygun olduğunu terapistinize söylerseniz, bireysel ihtiyaçlarınıza göre masajı şekillendirmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer elleriniz veya ayaklarınızda kuruluk varsa iyi bir nemlendirici edinin ve bunu masajla uygulayın. Kuru cildiniz üzerine küçük bir miktar nemlendirici uygulayın ve bölgeye bunu masajla yedirin. Masaj, nemlendiricinin derinin alt tabakalarına kadar ulaşmasını sağlar ve daha iyi sonuçlar elde edersiniz.

Masaj yaptırmanın birçok olağanüstü faydası olsa da, bir sağlık sorununuz veya sakatlığınız söz konusuysa masaj yaptırmadan önce doktorunuzla görüşmelisiniz. Özellikle yüksek ısı veya buhar uygulamalarının olduğu masaj salonu gibi yerlere gitmeden önce çok önemlidir. Zararsız olduğunu düşündüğünüz masaj, sizin için zararlı sonuçlar doğurabilir. Bazı durumlarda kanın pıhtılaşması buna örnek gösterilebilir.

Uygulanabilecek basit masaj tekniklerinden biri de sertleşmiş eklemlerin gevşemesi için ayak bileğinizi döndürmektir. Bir elinizi topuğunuzun altına koyun, diğeriyle ayak topunuzu tutun. Ardından ayağınızı her iki yöne doğru da beşer kez çevirin.

Eğer yaşınıza bağlı olarak eklem iltihabı veya başka türlü rahatsızlıklar çekiyorsanız, profesyonel masaj rahatlamanızı sağlayabilir. Özellikle düzenli olarak yaptırdığınız masaj, eklem ve kaslarınızda gözle görülür bir rahatlama sağlayacaktır. İyi bir masaj, kan dolaşımınızı düzenler ve sizi stresten arındırır.

Masaj yaptırmak her zaman tüm aylık gelirinizi yatırmanızı gerektirmez. Bir servet harcamanıza gerek kalmadan da inanılmaz bir masaj deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu makale masaj için tonla para harcamaktan sizi kurtaracak.

İstanbul masaj salonları yerine profesyonel masöz tercih edin, benimle iletişime geçin, uyum varsa görüşelim, saygılar.

Şu Yazılar İlginizi Çekebilir – Okumak İster Misiniz?

0